ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1775295
*
nr 177 5295
Spegel
Empirestil, (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 10:26:02
1
400 kr
19/9 12:13:15
2
150 kr
19/9 12:13:39
2
200 kr
21/9 08:56:54
3
400 kr
21/9 08:57:14
3
550 kr
23/9 02:17:31
4
550 kr
23/9 02:18:22
4
650 kr
23/9 13:41:23
2
650 kr
23/9 13:41:55
2
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 177 5295
Spegel
Empirestil, (sk)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 10:26:02 | 1 | 400 kr |
19/9 12:13:15 | 2 | 150 kr |
19/9 12:13:39 | 2 | 200 kr |
21/9 08:56:54 | 3 | 400 kr |
21/9 08:57:14 | 3 | 550 kr |
23/9 02:17:31 | 4 | 550 kr |
23/9 02:18:22 | 4 | 650 kr |
23/9 13:41:23 | 2 | 650 kr |
23/9 13:41:55 | 2 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27